Tvorca hudby k Need for speed príde na Slovensko

Autor: Martin Královič | 15.5.2008 o 22:54 | Karma článku: 3,06 | Prečítané:  1447x

DJ, ktorý „má na svedomí“ skvelú hudbu k Need for Speed, Matrixu, či seriálu Alias príde na Slovensko!

 www.fln.sk

Áno, je to tak! DJ Andy Hunter príde na Slovensko! A to 6.-7.júna 2008, kedy vstúpi na Festivale Lumenwww.fln.sk v Trnave!  Že ste o ňom ešte nepočuli? Je to celkom možné, pretože, napriek tomu, že má na svojom konte neobvyklé úspechy, nerobí zo seba lacnú celebritu a chce žiť obyčajným, ale plnohodnotným životom.

 Andy Hunter pôvodom z anglického Leicesteru sa angažoval v hudbe už od skorej mladosti. V 90.rokoch sa necháva inšpirovať novovznikajúcim štýlom trance a elektronic music. a dáva sa na sólovú dráhu DJa. Experimentuje so zvukmi a žánrami a jeho úsilie vyvrcholí na jeseň r.2002, kedy vydáva svoj prvý sólový albumu „Exodus“. Album Exodus sa postupne stal veľkým úspechom a vyniesol DJ Andyho Huntera hore medzi najuznávanejších DJov produkujúcich dance hudbu. Skladba „Amazing“ sa stala veľkým hitom, „Go“ bola použitá v traileroch k filmom The Matrix: Reloaded, Tomb Rider 2, The Italian Job a tiež na seriál Alias. Túto skladbu použil aj Microsoft v promo videu na Silverlight v r.2007. „Wonders of You“ je určite známa všetkým fanúšikom hier Need for Speed, Black Hawk Down, Enter the Matrix.

 V rokoch 2002 -2003 sa Andy vydáva na turné, v rámci ktorého jeho prenosky a vinyl naživo vychutnali fanúšikovia v USA, Japonsku aj v Európe. Vystupoval s DJmi svetového formátu a sprevádzal na turné aj DJ Tiesta.  Avšak Andy je uznávaný najmä ako významný gospelový DJ. Hoci dosiahol neobvyklé úspechy, dôležitá je preňho najmä jeho viera, ktorá je preňho nekonečnou inšpiráciou, a samozrejme jeho rodina. Vo svojom druhom albume  „Life“, za ktorý bol nominovaný na Gospel Association Award a vyhral Dove Award, dokonca použil tlkot srdca svojho vtedy ešte nenarodeného syna Ethana z ultrazvukového záznamu.  18.marca 2008 vydal svoj posledný album s názvom „Colour“. V ten istý deň bol vydaný aj film Expelled: No Intelligence Allowed, ku ktorému hudbu robil práve Andy Hunter v spolupráci s Robbie Bronnimannom. 

DJa Andy Huntera môžete zažiť naživo aj u nás na Slovensku a to 6.-7. júna 2008 na Festivale Lumen v Trnave.  

andy hunter, festival lumen

Interview s Andym Hunterom exkluzívne pre Festival Lumen! 

Nedávno si vydal nový album. Ako by si opísal prácu, ktorá tomu predchádzala a aký máš z toho pocit? 

Od vydania môjho posledného albumu “Life  ”, ktorý vydalo Sparrow Records, uplynula už nejaká doba. Odvtedy som zmenil vydavateľa, podpísal som zmluvu s Network Records, s ktorými som spolupracoval aj na svojom debutovom albume “Exodus”. Okrem toho som hral po celom svete – v Japonsku, Austrálii, Južnej Afrike, Argentíne, Guatemale a v Európe a Severnej Amerike. Popri všetkom tom cestovaní, som trávil čas v štúdiu, kde som písal a skladal piesne pre nový album “Colour” a tiež som dokončoval soudtrack k filmu “Expelled”, ktorý vyšiel v Amerike 18. apríla tohto roku. Celkovo to bolo veľmi náročné obdobie, ale veľmi rád spoznávam nové kultúry a stretávam nových ľudí z rôznych krajín. Svet je neskutočne farebné miesto plné Božej kreativity a myslím, že to bolo inšpiráciou pre môj nový album.
 

Aké posolstvo chceš komunikovať ľuďom, čo ho budú počúvať? 

Každá skladba bola inšpirovaná nejakou farbou a táto farba odráža určitý aspekt Božej osobnosti a tiež sveta, v ktorom žijeme. Pieseň “Fade” hovorí o Bohu, ktorý nás prijíma takých, akí sme a vnáša farebnosť do nášho čierno-bieleho života. System Error je správou o životnom prostredí a o tom, ako zaobchádzame s našou planétou, je predsa budúcnosťou našich detí. Saphire je o Božom tróne. Takže dúfam, že ľudia , ktorí budú album počúvať, si vyberú niektorú z týchto tém. 

 Čo je najväčším zdrojom inšpirácie pre teba?

Osobnosť Boha, planéta, rozdielne národy a kultúry…   

Ako si sa dostal k trance a techno hudbe? 

Od detstva ma hudba zaujímala a .....viac na http://www.fln.sk/mylumen/clanok.php?idx=60

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PRIMÁR

Patrik Herman: Rakovine nebránime systémovo, prevencia je o náhode

Moderátor presviedčal už osem ministrov.

KOMENTÁR MILOSLAVA ŠEBELU

Čoskoro budeme spomínať na krásne časy, keď súťažila Poliaková

Trafiť terč je ľahké ako facka.


Už ste čítali?