Pán Repčík, poslušne hlásim...

Autor: Martin Královič | 22.10.2012 o 23:54 | (upravené 23.10.2012 o 0:02) Karma článku: 21,21 | Prečítané:  7953x

Vážený pán Repčík, Vaše posledné vyjadrenia na blogu ma čoraz viac znepokojujú a napĺňajú moje srdce takým zvláštnym nepokojom, hraničiacim až strachom z pokuty udelenej Vaším zväzom, že som sa radšej rozhodol celé moje obavy zhrnúť do tohto listu, aby ste mi s nimi – ako fundovaný odborník na duševné vlastníctvo a poplatky s ním spojené – pomohli.

 

Priznám sa na rovinu – bez nátlaku – desí ma predstava, že mi jedného dňa príde domov list s pokutou od SOZY za neoprávnené použitie hudobných diel. Predstava ma prenasleduje na každom kroku: už som úplne prestal spievať v kostole (tie peniaze zo zvončeka síce nejdú mne, ale obávam sa, že Vaši kolegovia inšpektori by nemali zľutovania), zvonenie na mobile mám vypnuté odvtedy, ako mi začal zvoniť v obchode a z podozrievavého pohľadu neďaleko stojacej dámy som šípil, že to je Vaša kolegyňa, ktorá si už už vyťahovala poznámkový blok, kam si značila názov skladby zvonenia... A takto by som mohol pokračovať dlho.

Moje nočné mory dosiahli svojho životného maxima po tom, ako som si prečítal Vaše odporučenie pre maturantov, aby na SOZU nahlásili svoju stužkovú slávnosť a zaplatili za použitie hudobných diel na tejto prudko komerčnej a ziskovej aktivite. Ani si neviete predstaviť, vážený pán riaditeľ, moje zhnusenie z vlastnej stužkovej, keď si teraz v mysli vybavujem ako som tancoval so spolužiačkami do rytmu hudby, za ktorej použitie sme Vám nezaplatili. No fuj, hanbím sa za celú triedu...

 

Prichádzam teda s konštruktívnym nápadom, Vážený pán riaditeľ, a chcel by som otvorene a bez rizika pokuty včas nahlásiť všetky moje plánované a pripravované životné aktivity, pri ktorých by nedopatrením mohlo hroziť z mojej strany neoprávnené použitie hudobných diel:

 

1) Vianoce 2012

Dátum: (24.12.2012)

Predpokladaný zoznam použitých piesní: Tichá noc, Narodil sa Kristus Pán, Vstávajte pastieri

Predpokladaný počet účastníkov: 8 osôb (možno 7, záleží, či babka zaspí už pri večeri, ako naposledy)

 

2) Oslava mojich 50-tych narodenín

Dátum: niekedy v roku 2038, ak dožijem

Predpokladaný zoznam použitých piesní: Čože je to päťdesiatka, Živió, Happy Birthday, ...

Predpokladaný počet účastníkov: približne 70

 

3) Pohreb

Dátum: verím, že čím neskôr, aj keď tie Vaše  blogy mi robia na čele vrásky už teraz

Predpokladaný zoznam použitých piesní: Blíž k Tebe Bože môj, My heart will go on, (možno aj štátna hymna, ale to záleží od toho, kam to dotiahnem )

 

Vážený pán Repčík, verím, že som touto písomnosťou zadosťučinil právu, legislatíve, predpisom a prípadne bludom iného druhu súvisiacich s Vašou organizáciou a že nebudem v budúcnosti perzekvovaný za nesplnenie ohlasovacej povinnosti a nezaplatenie poplatkov. Faktúru za použitie uvedených diel mi pošlite prosím čím skôr – hlavne za ten pohreb – obávam sa, že po „podujatí“ by sa Vaše právne oddelenie s vymáhaním poriadne zapotilo.

 

S úctou a piesňou na perách (nie, nie, nebojte sa – nikto ma nepočuje)

 

občan Martin Královič

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PRIMÁR

Patrik Herman: Rakovine nebránime systémovo, prevencia je o náhode

Moderátor presviedčal už osem ministrov.

OBJEKTÍV

Jednoduchá animácia ukazuje rýchlosť svetla. Vydržíte ju pozerať?

Na videu putuje svetlo zo Zeme na Mars.


Už ste čítali?