Pán Repčík, poslušne hlásim...

Autor: Martin Královič | 22.10.2012 o 23:54 | (upravené 23.10.2012 o 0:02) Karma článku: 21,21 | Prečítané:  7598x

Vážený pán Repčík, Vaše posledné vyjadrenia na blogu ma čoraz viac znepokojujú a napĺňajú moje srdce takým zvláštnym nepokojom, hraničiacim až strachom z pokuty udelenej Vaším zväzom, že som sa radšej rozhodol celé moje obavy zhrnúť do tohto listu, aby ste mi s nimi – ako fundovaný odborník na duševné vlastníctvo a poplatky s ním spojené – pomohli.

 

Priznám sa na rovinu – bez nátlaku – desí ma predstava, že mi jedného dňa príde domov list s pokutou od SOZY za neoprávnené použitie hudobných diel. Predstava ma prenasleduje na každom kroku: už som úplne prestal spievať v kostole (tie peniaze zo zvončeka síce nejdú mne, ale obávam sa, že Vaši kolegovia inšpektori by nemali zľutovania), zvonenie na mobile mám vypnuté odvtedy, ako mi začal zvoniť v obchode a z podozrievavého pohľadu neďaleko stojacej dámy som šípil, že to je Vaša kolegyňa, ktorá si už už vyťahovala poznámkový blok, kam si značila názov skladby zvonenia... A takto by som mohol pokračovať dlho.

Moje nočné mory dosiahli svojho životného maxima po tom, ako som si prečítal Vaše odporučenie pre maturantov, aby na SOZU nahlásili svoju stužkovú slávnosť a zaplatili za použitie hudobných diel na tejto prudko komerčnej a ziskovej aktivite. Ani si neviete predstaviť, vážený pán riaditeľ, moje zhnusenie z vlastnej stužkovej, keď si teraz v mysli vybavujem ako som tancoval so spolužiačkami do rytmu hudby, za ktorej použitie sme Vám nezaplatili. No fuj, hanbím sa za celú triedu...

 

Prichádzam teda s konštruktívnym nápadom, Vážený pán riaditeľ, a chcel by som otvorene a bez rizika pokuty včas nahlásiť všetky moje plánované a pripravované životné aktivity, pri ktorých by nedopatrením mohlo hroziť z mojej strany neoprávnené použitie hudobných diel:

 

1) Vianoce 2012

Dátum: (24.12.2012)

Predpokladaný zoznam použitých piesní: Tichá noc, Narodil sa Kristus Pán, Vstávajte pastieri

Predpokladaný počet účastníkov: 8 osôb (možno 7, záleží, či babka zaspí už pri večeri, ako naposledy)

 

2) Oslava mojich 50-tych narodenín

Dátum: niekedy v roku 2038, ak dožijem

Predpokladaný zoznam použitých piesní: Čože je to päťdesiatka, Živió, Happy Birthday, ...

Predpokladaný počet účastníkov: približne 70

 

3) Pohreb

Dátum: verím, že čím neskôr, aj keď tie Vaše  blogy mi robia na čele vrásky už teraz

Predpokladaný zoznam použitých piesní: Blíž k Tebe Bože môj, My heart will go on, (možno aj štátna hymna, ale to záleží od toho, kam to dotiahnem )

 

Vážený pán Repčík, verím, že som touto písomnosťou zadosťučinil právu, legislatíve, predpisom a prípadne bludom iného druhu súvisiacich s Vašou organizáciou a že nebudem v budúcnosti perzekvovaný za nesplnenie ohlasovacej povinnosti a nezaplatenie poplatkov. Faktúru za použitie uvedených diel mi pošlite prosím čím skôr – hlavne za ten pohreb – obávam sa, že po „podujatí“ by sa Vaše právne oddelenie s vymáhaním poriadne zapotilo.

 

S úctou a piesňou na perách (nie, nie, nebojte sa – nikto ma nepočuje)

 

občan Martin Královič

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Slovensko ako Švajčiarsko, hotová diaľnica. Politici sľubujú, voliči im veria čoraz menej

Denník SME pred troma mesiacmi spustil projekt Sluby.sme.sk, kde odhaľuje nesplnené sľuby politikov.

KOMENTÁRE

Politici sú tiež len zamestnanci

Sľuby politikov nemôžu mať hodnotu nevkusných predvolebných nálepiek

KOMENTÁRE

Diabol, z ktorého sa zrodil boršč

Nebezpečná invázna rastlina zaplavila Rusko. Skúsenosti s ňou má aj Slovensko.


Už ste čítali?