List pre pána Harabina

Autor: Martin Královič | 31.10.2012 o 17:53 | (upravené 31.10.2012 o 17:58) Karma článku: 13,38 | Prečítané:  1607x

Vážený pán predseda najvyššieho (súdu SR), V prvom rade Vám chcem vyjadriť svoju spolupatričnosť v ťažkom období, ktoré prežívate Vy a Vaša rodina. Slzy sa mi tlačia do očí a celé telo sa mi trasie od spravodlivého hnevu, keď čítam na internete tie urážky na Vašu osobu – kde o Vás hovoria ako o mafiánovi, gaunerovi a dokonca ako o „človeku bez chrbtovej kosti“. Denne si kladiem otázku: Čo som potom ja, obyčajný smrteľník a občan Slovenskej republiky, keď už Vy – neohrozený ochranca a udatný bojovník zocelený v ťažkých bojoch za spravodlivosť a demokraciu – ste označovaný výrazmi, ktoré na Vás a Vaše správanie vôbec, ale vôbec nesedia?

Fascinuje ma Váš nápad vysúdiť od Generálnej prokuratúry 300-tisíc eur za to, že porušila Vaše ľudské práva vo veci údajného telefonátu s ctihodným občanom Sadikim a tiež vo veci neskorého zastavenia trestného stíhania vo veci poistného podvodu. Najváženejší pán predseda, to je nespravodlivé a neetické aby sa s Vami a s Vašim menom čo i len náznakom spájali slová ako „Sadiki“ alebo „podvod“ – veď to mi k Vám vôbec nepasuje.

Všimol som si, že jeden z dôvodov, ktoré ste uviedli v trestnom oznámení bolo aj že „sa manželka s predsedom Najvyššieho súdu dlhšie nerozprávala a hrozila rozvodom“ a „kolegovia ním opovrhovali“. Pán Harabin, verím, že si to Vaša pani manželka ešte rozmyslí. Opustiť predsa základný kameň slovenskej justície, ochrancu nevinných a postrach gaunerov a zlodejov – to by bol smutný odkaz pre všetky manželky, ktoré svojich manželov pokladajú za hrdinov.

Nuž, ale aby som sa dostal k jadru môjho listu a k dôvodu, prečo Vám píšem: Inšpirovali ma Vaše dôvody v trestnom oznámení. Ja mám totiž podobný problém – doma sa so mnou už týždeň nikto nerozpráva – dostal som totiž od policajtov pokutu za parkovanie a okolie to vníma ako zločin. Dokonca mám pocit, že moji známi, ktorí o tom vedia, mnou tajne opovrhujú. Myslím, že prežívam niečo veľmi podobné ako Vy, vážený pán Harabin. Policajti síce voči mne postupovali presne podľa zákona, ale veď v podstate to isté robila aj Generálna prokuratúra voči Vám. Naše spoločné bremeno je to, pán predseda, že orgány štátnej moci nám svojím síce správnym ale priam neľudským a neempatickým prístupom spôsobujú traumu a narúšajú naše dobré vzťahy s blízkymi. Chcel by som Vás teda poprosiť, či by ste mi nepomohli v tejto veci vysúdiť aspoň nejakú tú stovečku, pán predseda. Vidno, že s touto problematikou máte bohaté skúsenosti a preto sa na Vás obraciam s takouto prosbou. Verím, že si popri Vašej neúnavnej práci pre blaho nášho štátu nájdete chvíľku aj na môj prípad.

S úctou a vďakou

občan Martin Královič

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Beaty Balogovej

Príbehy, ktoré odlíšia pravdu od klamstva, môžu stáť život

Prejav šéfredaktorky SME Beaty Balogovej na odovzdávaní medzinárodnej Ceny Alfreda Frieda pre fotografiu roka na tému mier.

SVET

Komika Billa Cosbyho odsúdili za sexuálny útok

Cosby strávi za mrežami tri až desať rokov.


Už ste čítali?