Prečo je Knechtová lepšia ako Tásler

Autor: Martin Královič | 3.7.2006 o 7:49 | Karma článku: 12,01 | Prečítané:  4793x

Môj názor na Táslera a spoluprácu s ním už poznáte (ak nie tak kliknite sem). A veľa ľudí si povie- veď takto sa správa každá hviezda... Pravdupovediac, donedávna som mal podobný názor aj ja... Ale potom sa stratol s Katkou Knechtovou zo skupiny PEHA a názor som zmenil. 

Katka sa dokonca so mnou nechala odfotiť :)Katka sa dokonca so mnou nechala odfotiť :)ph

Pri takej práci, akú robím ja (pódiový zvukár) sa človek veľa krát stretne s viacerými hviezdami... Zatiaľ čo mi za chrbtom jasá niekoľkotisícové publikum v očakávaní ďaľšej skvelej kapely, ja mám plnú hlavu toho, aby som čo najlepšie uspokojil technické požiadavky hudobníka, ktorý sa chystá vystupovať. Slovo "nedá sa" alebo "neviem" sa tu nepoužíva- ráta sa každá sekunda a obecenstvo je už nedočkavé.

Dĺžka nazvučovania je pri každom interperetovi veľmi odlišná- závisí od počtu hudobníkov, náročnosti na monitoring (odposluchy) a samozrejme aj od prístupu a komunkácie so samotnými hudobníkmi... A ako som už spomínal v článku o IMT Smile a Ivanovi Táslerovi, prístup hudobníkov dokáže veľmi veľa ovplyvniť. A v tomto smere bola Katka Knechtová pre mňa milým prekvapením.

Bolo to na otvorení Trnvského kultúrneho leta, ktoré bolo spojené s otvorením olympiády KALOKAGATIA 2006. Katka Knechtová so svojou skupinou nastupovala hneď po skončení koncertu skupiny GLADIÁTOR (s ktorými sa, mimochodom. tiež super spolupracovalo). Keďže som tam nebol len v úlohe pódiového zvukára, ale aj novinára, stihol som vo V.I.P. stane urobiť s Katkou aj malé interview pre spravodaj spomínanej olympiády. Katka odhodila všetky hviezdne maniere a úplne v pohode  so mnou aj s mojím kolegom asi 10 minút rozprávala. (Takáto vec by sa určite nepodarila napríklad s TWINSkami, pretože tie sú ochotné dávať interview iba v prítomnosti svojej manažérky...)

Po skončení rozhovoru sa Katka presunula na pódium, kde sa začalo samotné nazvučovanie- to trvalo cca. 15 minút. Bežný divák si povie, že je to veľa- ale keď sa vezme do úvahy to množstvo nástrojov, ktoré bolo treba nazvučiť a tiež štyri IN-EAR monitory (to sú tie odposluchy do uší, čo sa používajú v Superstar), tak si myslím, že to bol celkom dobrý výkon :)...

Katka ako aj jej kolegovia hudobníci boli na pódiu veľmi disciplinovaní a správali sa ako profesionáli- jednoducho sa riadili heslom- počas "zvukovky" je kráľom na pódiu zvukár, počas koncertu je kráľom hudobník... A Katka  svoju úlohu (na rozdiel od Táslera) zvládla kráľovsky" :)...

Pre tých, ktorí neboli na koncerte ponúkam zopár fotiek:

Na námestí bolo počas koncertu PEHY takmer 8000 divákov.

Katka "on air"...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PRIMÁR

Herman: Nie je normálne, že v zdravotníctve štát čaká na sponzorov

Moderátor presviedčal už osem ministrov.

OBJEKTÍV

Jednoduchá animácia ukazuje rýchlosť svetla. Vydržíte ju pozerať?

Na videu putuje svetlo zo Zeme na Mars.


Už ste čítali?