Výzva na odvolanie Radima Hrehu

Autor: Martin Královič | 17.1.2007 o 18:15 | Karma článku: 11,21 | Prečítané:  5885x

Všetci dobre vieme, že v Slovenskej televízii sa po nástupe Radima Hrehu na post generálneho riaditeľa stráca sloboda prejavu a predstavitelia vládnej koalície majú vďaka jeho "otvorenosti" televíziu takpovediac "vo svojich rukách". Nielen po finančnej, alebo marketingovej stránke, ale aj po obsahovej, čo podľa môjho názoru veľmi škodí objektivite Slovenskej televízie.

Radim HrehaRadim Hrehawww.centrum.sk

Myslia si to aj viacerí, len málokto sa rozhodne povedať to. Ja a moji spolužiaci sme sa rozhodli, že to tak nenecháme. Je, samozrejme, naivné myslieť si, že naša výzva na odvolanie Radima Hrehu bude úspešná a prinesie požadovanú reakciu. Napriek tomu sme sa rozhodli napísať nasledovnú výzvu:

Výzva k odvolaniu Radima Hrehu z postu generálneho riaditeľa STV

 

             Dolupodpísaní študenti a zamestnanci Gymnázia Angely Merici, Hviezdoslavova 10, Trnava, vyzývame Radu STV k odvolaniu pána Radima Hrehu z postu generálneho riaditeľa STV.            Odôvodňujeme to ohrozením slobody v Slovenskej televízii a nestrannosti spravodajstva. Dôvodom našej výzvy je aj odvolanie pána Eugena Kordu, šéfredaktora relácie Reportéri, pána Rolanda Kyšku z pozície šéfredaktora spravodajstva a pána Štefana Hríba, moderátora relácie Pod lampou.

            Máme pochybnosti o tom, či pán Hreha má dostatočnú kvalifikáciu na výkon tejto dôležitej funkcie a tiež o tom, či bude naďalej zachovávať pluralitný ráz Slovenskej televízie ako verejnoprávneho média.

 

Zostavili: Jana Funková,Veronika Lackovičová,Martin Královič 

 

V týchto dňoch podpisujú výzvu niektorí študenti a zamestnanci školy, po ukončení podpisovania bude zaslaná Rade STV. Je isté, že týmto nič nezmeníme, ale máme slobodu prejavu a túto slobodu nám nik nemôže zobrať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Od vraždy Kuciaka prešli dva mesiace, polícia stále tápe

Vyšetrovatelia avizujú, že verejnosť znova požiadajú o pomoc. Čo ich bude zaujímať, zatiaľ nepovedali.

KOMENTÁRE

Vražda Kuciaka bola generačnou udalosťou

Jednému človeku sa ani po 61 dňoch neskrivil vlas na hlave – vrahovi.

KULTÚRA

Bol utiahnutý, na pódiách trpel. Avicii nebol stvorený pre slávu

Po spolupráci s Madonnou mal dojem, že ju sklamal.


Už ste čítali?