Bude Lumen 2007

Autor: Martin Královič | 8.4.2007 o 15:22 | Karma článku: 5,43 | Prečítané:  2229x

Najväčší festival gospel music na Slovensku. Tento rok sa organizuje už po 15. krát. Kvalitné kapely zo Slovenska ale i zo zahraničia. Jednoducho FESTIVAL LUMEN.

Lumen 2007Lumen 2007www.festivallumen.sk (Zzuzzi)

Za 15 rokov prešiel Lumen viacerými zmenami. Zo zeleného futbalového ihriska v Trnave na Kopánke sa presunul na jeden rok na Zimný štadión a potom stabilne zakotvil v Mestskej športovej hale v Trnave. No... Skoro stabilne :). V roku 2004 bol Lumen spojený s oslavami vstupu Slovenska do EÚ a preto bol presunutý na Trojičné námestie v Trnave, kde sa ho zúčastnilo takmer 10 000 ľudí.

Lumen sa za 15 rokov vyprofiloval na festival, ktorý ponúka divákom naozaj kvalitu. Pri výbere kapiel zo Slovenska dáva prednosť kvalitným a nestarnúcim stáliciam gospelového neba (Heavens Shore,Tretí deň,Timothy) ale tiež dáva možnosť vychádzajúcim (no pritom zaujímavým) hviezdam (The Raindown,Q-Projekt,Outline). Návštevníci festivalu vedia, že môžu čakať naozaj kvalitný výkon. Zahraničné kapely sú vždy vyberané veľmi dôkladne. Za 15 rokov sa tu už vystriedali desiatky zahraničných kapiel z USA, Veľkej Británie, Holandska, Talianska, Nemecka, Poľska a Českej republiky. Z tých najznámejších napr. Three Crosses, Normal Generation, The Tribe, Exequo a ďaľší...

Technické zabezpečenie sa tiež neubránilo rozvoju modernej techniky a tak isto sa zlepšilo. Svetlá, zvuk ale aj video sú na vysokej úrovni. Technickému zabezpečeniu(zvuk,svetlo,video) sa na Lumene každoročne venuje viac ako 20 ľudí.

Roky sa prejavili tiež na personálnej stránke Lumenu. Z hlavného teamu odišlo pár ľudí (nie že by im tam nebolo dobre, ale treba sa venovať aj rodine a tak:). Ďaľší zase pribudli. Dlhoročný riaditeľ festivalu Emil Šafár minulý rok odovzdal žezlo terajšiemu riaditeľovi Viliamovi Riškovi. čo sa týka daľších organizátorov, na organizačnom zabezpečení festivalu sa podieľa okolo 200 dobrovoľníkov, ktorí sú rozdelení do viac ako 10 sekcií (Informácie,Strava,CHPV-Chlapci Pre Všetko,Strážna služba...). Na tomto mieste treba povedať, že festival Lumen existuje aj vďaka nim- dobrovoľníkom. Tisícky osobohodín práce, ochoty a nezištnej pomoci- to je nezanedbateľná a veľmi výrazná stopa, ktorú títo nadšenci za sebou zanechávajú.

A čo nás čaká tento rok? Okrem zmien v technickom zabezpečení (máte sa na čo tešiť!) stoja za zmienku určite zahraničné kapely. Holandsko tento krát budú zastupovať dve hudobné telesá: Gospel Boulevard a Suzanna Fields.

Gospel Boulevard je 24- členný zbor zložený z najlepších spevákov z Holandska. Tento zbor vychoval mnoho profesionálnych spevákov- jednou z nich je aj Sharon Kips- víťazka holandskej televíznej show X-Factor(niečo ako Superstar). O kvalite tohto zboru svedčí aj fakt, že vystupoval aj v rámci jedného z finálových večerov v tejto show. Suzanna Fields- mimochodom tiež speváčka z Gospel Boulevard-u, tento kát vystúpi na pódiu aj samostatne so svojou kapelou. diváci sa môžu tešiť na naozaj príjemnú a pohodovú hudbu.

Z Britských umelcov tento krát prjali pozavnie účinkujúci Jahaziel a Sons of Light. Jahaziel je britská klasika- hip-hop, rap a pod... Sons of Light sú spevácke trio doplnené hudobnými nástrojmi- osobne sa najviac teším na nich :).

Čo dodať? Srdečne vás všetkých na tento festival pozývam. Uskutoční sa dňa 20. a 21. apríla v Mestskej športovej hale v Trnave. Viac info nájdete na www.festivallumen.sk .

A tu je ešte zopár foto, aby som vám priblížil atmosféru (fotky pochádzajú zo stránky festivalu- kliknite tam a nájdete ich oveľa viac). 

 jb13.jpg

 4k8.jpg 

gk15.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PRIMÁR

Patrik Herman: Rakovine nebránime systémovo, prevencia je o náhode

Moderátor presviedčal už osem ministrov.

KOMENTÁR MILOSLAVA ŠEBELU

Čoskoro budeme spomínať na krásne časy, keď súťažila Poliaková

Trafiť terč je ľahké ako facka.


Už ste čítali?